Особливості та переваги підземного поливу

Без поливу в більшості російських регіонів отримати хороший урожай овочів неможливо. Це завдання кожного дачника і городника забезпечити грядки водою. Сайт RMNT розповість вам про таку цікаву та ефективну технологію, як підземний краплинний полив, який має низку незаперечних переваг.

На грядках шириною не більше 80 сантиметрів — а зазвичай так і буває достатньо однієї закопаної труби. Вкрай бажано зробити невеликий ухил — тоді вода витіснятиме повітря зі шлангів. Крім того, подавати воду потрібно з невеликим натиском — інакше, якщо отвори великі, з-під землі почнуть бити фонтанчики, ґрунт розмиватиметься.

Переваг у підземного, внутрипочвенного поливу багато:

  1. Коріння рослин тягнуться до джерела води. Вони будуть здоровішими, міцнішими. Якщо підземний полив застосовується в саду, то трубки закопують на глибину від 70 сантиметрів і дерева стають більш стійкими до сильних вітрів. >Збільшується врожайність.
  2. Економиться вода, яка надходить безпосередньо до коренів рослин і не випаровується даремно з поверхні.
  3. На сухому верхньому шарі землі буде набагато менше бур’янів.
  4. li>
  5. Не потрібно після кожного поливу і висихання обробляти грунт, адже верхній шар залишається пухким. Хіба що після дощу потрібно буде попрацювати.
  6. Знижується ризик появи бактеріальних і грибкових захворювань завдяки меншій вологості повітря над землею. довго. У США підземний полив використовують у промислових масштабах, зокрема, для вирощування кукурудзи. Є системи, які працюють по 10 і 20 років без ремонту і заміни труб. Залиті труби не заважають роботам на поверхні і не псують зовнішній вигляд городу.