7 способів застосування грифельної фарби та як її зробити самому?

Для фарбування предмета, на який впливатимуть температури понад 100 градусів, не варто застосовувати алкідні та акрилові фарби. Вони не відрізняються стійкістю до високої температури та можуть почати облупливатися. Тут потрібні барвники, що мають інший склад. Термостійка фарба містить полімерну основу, що включає кремній та наповнювачі. Вона здатна чинити опір корозії та різним хімікатам. Кремній і кисень, що входять до неї, захищають фарбу від руйнування, посилюють її довговічність. Такі фарби проходять випробування, за результатами якого підтверджується їхня здатність витримувати перепади температур у діапазоні 200 градусів.

З метою підвищення опірності в термостійку фарбу також додають кремнієві смоли у поєднанні з органічними полімерами. 

ДЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ТЕРМОСТІЙКА ФАРБА

Завданням термостійкої фарби є захист матеріалу від поступового руйнування, їй можуть покриватися предмети з металу та дерева, а також бетонні та цегляні поверхні. Її використовують як у виробництві, і у побуті.

Термостійкою фарбою покривають протипожежне обладнання, всілякі печі та котли для опалення, автомобільні двигуни та медичні пристрої.

Фарба для металу наноситься на предмети, розташовані в місцях, де є вологість і висока температура. У лазнях та саунах для фарбувальних робіт використовують аерозолі, оскільки в цих закладах присутні вогонь та волога.

Термостійкі фарби здатні прослужити десятки років. Розроблені для захисту від вогню, вони також можуть запобігти розповсюдженню можливої ​​пожежі. По суті, основним призначенням термостійкої фарби є захист поверхонь від високих температур та недопущення розростання пожеж.

ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ТЕРМОСТІЙКИМ ФАРБОМ

Спочатку слід підготувати поверхню предмета до майбутнього нанесення фарби. Вона має бути очищена, після чого ретельно оброблена методом шліфування. Варто також видалити можливу іржу або жир, використовуючи відповідні засоби. Деякі різновиди фарби підходять для нанесення без попереднього видалення іржі – про це пишеться на упаковці матеріалу.