Електричні розетки – як спланувати їх розташування

Електричні розетки мають таку властивість, що їх дуже мало, або вони знаходяться не в тому місці. Як будівництво, так і ремонт — це чудова нагода подумати про планування електричних розеток у будинку чи квартирі.

УНИКАТИ подовжувачів

Світло, аудіо та відеотехніка та електропобутові прилади, комп’ютер, планшет і, насамперед, дедалі більше зарядних пристроїв — все це потребує підключення до розетки. Домашній побут показує, що електричної розетки в одному або двох кутах кімнати виразно недостатньо, щоб підключити всі необхідні пристрої. Подовжувачі та трійники є найпоширенішим вирішенням цієї проблеми. Однак вони можуть бути непривабливими, важкодоступними, коли знаходяться за меблями, а заховані під килимом можуть призвести до перегріву або навіть спалаху.

ПЛАНУВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ РОЗЕТОК — НАРІСУВАТИ СХЕМУ

Будівництво чи ремонт — гарна можливість правильно спланувати розміщення розеток у приміщенні. Це можна зробити за кілька простих кроків.

1. На поверховому плануванні будинку або квартири необхідно відзначити місця, де знадобляться розетки для електроживлення побутової техніки, як-от кухонна техніка, побутові прилади, DVD-програвачі, комп’ютери, принтери, фени, пральні машини, лампи та пилососи.

2. Оцінити, скільки пристроїв можна підключити до кожного з цих місць, після чого додати до них ще одну або дві розетки.

3. Встановити принаймні одну подвійну розетку в кутах кожної кімнати.

4. Запланувати розетку для пилососа біля дверей, але на протилежному боці від петель.

5. Якщо у квартирі є довгі стіни, то гарною ідеєю є встановлення додаткових розеток через кожні 2-3 метри.

6. Планування розміщення меблів — розетка, захована за шафою, не знадобиться.

7. (за потребою) Варто інвестувати в кілька USB-роз’ємів та встановити їх у легкодоступних місцях. Їх можна використовувати для заряджання телефонів або планшетів без зарядного пристрою.