Секрети циклювання підлоги – реставруємо самостійно

Важко повірити, але цілком реально своїми руками перетворити паркет на майже новий. Якщо ви вже ухвалили таке рішення, то нижче представлений алгоритм ваших дій.

НАСЛІДНІСТЬ ДІЙ

1) Огляньте підлогове покриття. Ті дощечки, які явно стоять не на своєму місці і хитаються з боку на бік, слід просвердлити і забити цвяхами в паркетну підлогу. При виявленні скрипу просвердліть між дощечками отвір розміром від 5 до 7 мм під кутом 45°. Потім потрібно вбити дерев’яний штифт, змащений ПВА або клеєм-столяром. Виступаючий кінчик штифта необхідно зрізати. Потім потрібно змішати тирсу з лаком як шпаклівку, їй змащуються всі знайдені пошкодження, зокрема тріщини. У процесі шпаклювання паркету шилом проводяться лінії, що імітують жилки натурального дерева. Іноді для цього використовують трафарет, завдяки йому також не мажеться частина покриття, що не має тріщин. Трафарет із картону кладеться на паркет, зверху по ньому проходять шпателем, замазуючи тріщини. Очистіть наждачкою місця, де змінився колір паркету, якщо ви не збираєтеся виконувати циклювання – повністю видаляти старе покриття. Потім протріть ацетоном очищені ділянки паркету та покрийте паркетну підлогу клеєм БФ-6.

2) Паркет потрібно відциклювати та відшліфувати наждачкою перед тим, як покрити лаком Власноручне циклювання – процес, що забирає багато часу та сил. Полегшеним варіантом є циклювання за допомогою спеціальної машинки, але вона досить дорога, щоб використовувати її лише один раз. Взяття машинки в оренду – вигідніший варіант. Якщо ви все ж таки вирішили циклювати паркет власноруч, то варто придбати деякі інструменти. Є два варіанти: ручна цикля чи сталева пластина. Попередньо потрібно підготувати покриття до циклювання за допомогою пропрасування підлоги праскою через тканину, змочену водою.